„Kai gimtosios kalbos Tėvas pasisodina ant kelių“

„Kai gimtosios kalbos Tėvas pasisodina ant kelių“

   5 klasės mokiniai ir jų lietuvių kalbos mokytoja Lina yra be galo dėkingi Griškabūdžio miestelio bibliotekininkei Daivai Žemaitienei už suteiktą galimybę dalyvauti edukacinėje programoje ,,Kai gimtosios kalbos Tėvas pasisodina ant kelių“.  Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie gimtosios kalbos tėvo Jono Jablonskio asmenybę ir gyvenimą. Įdomu buvo išgirsti ir J. Jablonskio slapyvardžius, kuriais jis pasirašinėjo leisdamas knygas. Pati linksmiausia edukacijos dalis buvo linksmieji žaidimai, kurių metu mokinai patys tapo kalbininkais ir bandė kurti naujus žodžius. Vėliau vyko komandų lenktynės, kurių metu iš atskirų raidžių buvo dėliojami J. Jablonskio sukurti žodžiai. O kiek juoko sukėlė seniau vartoti žodžiai. Kaip gerai, kad kalbininkas juos pakeitė į gražesnius ir lengviau ištariamus žodžius. Renginio pabaigoje bibliotekininkė Daivutė visus dalyvius vaišino saldumynais, kurie buvo susiję su kalbininko slapyvardžiais. Pasidarėme bendrą nuotrauką ir prie kalbininko paminklo. Renginys dar kartą priminė, kokia turtinga yra Suvalkija ir kiek daug garsių žmonių yra kilę iš mūsų krašto. O už gimtosios kalbos grožį ir skambumą esame dėkingi kalbininkui Jonui Jablonskiui.

Dar keletas nuotraukų čia…

Leave a comment