3 klasės išvyka į Žvirgždaičių biblioteką

Birželio 4 d. Žvirgždaičių bibliotekos darbuotoja A. Baubonienė  pakvietė Griškabūdžio gimnazijos 3 klasės mokinius į edukacinę pamoką apie pirmąją lakūnę A. Liorentaitę ir jos brolį, Lietuvos karo aviacijos pulkininką leitenantą,  lakūną Joną Liorentą

.

Mokiniai susidomėję apžiūrinėjo stendą apie to meto konstruktoriaus A. Gustaičio sukonstruotus lėktuvus ANBO, išsiaiškino, kas slepiasi už šių raidžių, o taip pat ir A. ir J. Liorentų gyvenimo akimirkos. Tada bibliotekininkė pasiūlė visiems pabūti lakūnais ir nuskristi iki šimtamečio ąžuolo, augusio Liorentų sodyboje, ir jį apkabinti. Šiam ąžuolui apkabinti  reikėjo net aštuonių vaikų. Pati sodyba karo metu sudegė nuo fugasinių sviedinių, o dabar šalia ąžuolo atidengta atminimo lenta.

Vaikams buvo įdomu sužinoti , kad daug metų Čikagoje gyvenusi lakūnė, ten neturėjo galimybės skraidyti, dirbo paprastus darbus. 2003 m. jos urna  palaidota Žvirgždaičių kapinėse.

Aplankius A. Liorentaitės kapą, vaikams bibliotekininkė surengė viktoriną. Teko atsakyti į klausimus, rinkti taškus atliekant įvairias užduotis su popieriniais lėktuvėliais. Po įdomių užduočių, laukė apdovanojimai. Svarbiausias apdovanojimas buvo „Piloto licencija“.

Trečiokai tarė ačiū Žvirgždaičių bibliotekos darbuotojai  A. Baubonienei už puikią edukacinę pamoką.    Mokiniai namo grįžo pilni įspūdžių ir džiugesio.