Gimnazijos bendruomenės išvyka į Telšių kraštą

Gimnazijos bendruomenės išvyka į Telšių kraštą

Šį kartą keliavome į Telšius – Žemaitijos sostinę. Keliaudami link Žemaitijos grožimės gamta. Pravažiuojame Lukšto ežerą, Medvėgalio kalną. Atvykstame į Luokės miestelį, kuriame mus pasitinka būrys raganų. Dalyvaujame raganiškoje edukacijoje, vėliau vykstame pavaikščioti ant raganų buveinės – Šatrijos kalno. Šatrija –vienas iš gražiausių Žemaitijos kalnų, apipintas padavimais. Kitas mūsų sustojimas- Biržuvėnų dvaras. Čia vyko ekskursija po dvarą ir žemaitiškų patiekalų degustacija. Padėkoję žaviai dvarininkienei vykome į Žemaitijos sostinę –Telšius. Mus prie Telšių turizmo ir informacinio centro pasitinka  gidas – tikras savo krašto ir miesto žinovas, kuris žemaitiška tarme pakvietė mus atrasti įdomiausias Telšių miesto architektūrines, istorines vietas ir puošmenas. Stabtelėjome prie meninio akcento „Skrynia“, skirto žydų verslui Telšiuose atminti. Čia pat, Turgaus aikštėje, apžiūrėjome skulptūrą „Meškos pėda“ . Tai legendinio Žemaitijos totemo – Žemaitijos meškos pėda, žyminti Žemaitijos sostinės vietą. Sakoma, jog įdėjęs ranką į akmenyje įspaustą meškos leteną gali būti tikras, kad būsi stiprus ir tvirtas. Apžiūrime vienintelį pasaulyje „Žemaitijos gaublį“, pastatytą 2008 metais. Nusifotografuojame prie miesto herbo ir keliaujame numalšinti troškulio prie skulptūros „Rotušės šulinys“. Apžiūrime unikalią skulptūrą „Lietuvių skalikas“ Europos medžioklinių šunų veislei atminti, nes sovietinės okupacijos pradžioje šie vertingi skalikai buvo beveik visai išnaikinti. Vėliau aplankome šv. Antano Paduviečio katedrą,  požemyje tyla apgaubtą kriptą, tyrinėjame katedros reljefines duris, kuriose pavaizduota Žemaitijos krikšto istorija. Paskutinis mūsų aplankytas objektas- Džiugo istorijos muziejus ir sūrio ,,Džiugas“ degustacija. Kelių valandų kelionė po Telšius visiems labai patiko. Nors pamatėme tik mažą dalį miesto grožio, mažosios architektūros puošmenų, bet džiaugiamės giliau pažinę Telšių ir jo krašto istoriją, kultūrinio paveldo autentiškumą.

Leave a comment