Įspūdinga išvyka į Panemunės pilis

Trečiadienio rytą 2 ir 3 klasės pradinukai  su mokytojomis  Egle, Lina, Maryte ir mokytojo padėjėja Edita išsiruošė  Panemunės kryptimi.  Besiklausydami  geografijos mokytojos  Marytės įdomių pasakojimų  ir žavėdamiesi  nuostabiu gamtos grožiu pasiekėme Raudonę. Čia aplankėme Raudonės pilį. Sužinojome, kad ji nebuvo gynybinė, tarnavo daugiau reprezentaciniams tikslams ir buvo prašmatnūs pilies tipo rūmai. Pilis yra dešiniajame Nemuno krante. Iki 2018 metų pastate veikė Raudonės pagrindinė mokykla, tačiau sumažėjus mokinių skaičiui  mokykla buvo uždaryta.

Užkopėme į Raudonės pilies bokštą (33,5 m aukščio). Ne vienam antrokui ir trečiokui  buvo nemažas iššūkis užlipti laiptais ir po to nulipti. Nuo bokšto galėjome gėrėtis puikiu kraštovaizdžiu.

Papietavę vykome  link Panemunės pilies. Tai vienintelė Lietuvoje išlikusi mūrinė pilis. Statinys pradėjo augti 1604 metais vietoj medinių dvaro pastatų. Pilyje vyksta parodos, veikia viešbutis.

Patyrę neišdildomų įspūdžių,  grįžome į Griškabūdį.  Ačiū mokytojai Marytei, kuri visus sudomino įdomiais pasakojimais, neleido  nuobodžiauti. Visi turėjome puikią galimybę įgyti naujų žinių.