Kelionė į Jurbarko kraštą

Kelionė į Jurbarko kraštą

Gimnazijos mokytojai ketvirtadienį vyko į edukacinę – pažintinę ekskursiją „Jurbarko krašto milžinų istorija“. Jurbarke gidė Birutė supažindino visus su Jurbarko kraštu. Pirmiausiai ji papasakojo padavimą apie miesto pavadinimo kilmę, apie brolius milžinus Jurą ir Barkų. Po to buvo aplankytos kūrybinės dirbtuvės, kuriose mokytojai nusikalė monetas, piešė smėliu, dėjo interaktyvias dėliones, susipažino su kitomis čia vykstančiomis pramogomis ir edukacijomis. Vėliau buvo vaišinami dirbtuvėlėse keptais žagarėliais, kava, arbata. Įspūdinga buvo pažintinė kelionė po 16 a. pastatytą Panemunės pilį. Buvo aplankyti reprezentaciniai pilies apartamentai, virtuvė, kalėjimas, apžvalgos bokštas. Pilies sienos turbūt slepia daugybę istorijų: šiurpių ir romantiškų, mat čia gyveno ne viena Lietuvos didikų šeima. Pilies grožis ir jos menamos istorijos paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam keliautojui. Tolimesnis sustojimas – Raudonės pilis. Ji iš tolo buvo matyti, ypač didingai atrodė jos didysis bokštas. Ši pilis puošia Raudonės miestelį jau daugiau nei 400 metų. Šioje vietoje sunku nepatikėti pilies rūmų mūro slepiamomis romantiškomis istorijomis apie Balandos ir pilies belaisvio, Žozė Karlo de Faria e Kastro ir Sofijos meilę bei kitų šeimininkų gyvenimą. Vietiniai gyventojai sako, kad įsimylėjėliai apėję aplink pilį tris ratus, amžiams liks kartu. Padėkoję gidei Birutei už be galo įdomią ekskursiją ekskursijos dalyviai pasuko namo.

Dar keletas nuotraukų čia…

Leave a comment