Lapkričio 23-oji- Lietuvos kariuomenės diena

Lapkričio 23-oji- Lietuvos kariuomenės diena

Gimnazijoje vyksta renginiai, skirti Lietuvos kariuomenės dienai. Vestibiulyje galime apžiūrėti stendą, skirtą Tauro apygardos partizanams. Pirmadienį gimnazijoje lankėsi kariai iš kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo  pėstininkų bataliono. Su II-IV klasių gimnazistais susitiko ir apie kariuomenę  papasakojo minėto bataliono Pirmos mechanizuotos pėstininkų kuopos valdymo grupės vyresnysis paramedikas, vyresnysis seržantas Aivaras Norkevičius. Jis kalbėjo apie šiuolaikinės kariuomenės formavimąsi, sudėtį, svarbiausius nuveiktus darbus, vykdomas misijas. Karys papasakojo apie Lietuvos karių rengiamas tarptautines operacijas ir dalyvavimą jose. Po paskaitos vyko šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės ginkluotės bei kitos amunicijos pristatymas. Su ginklais  supažindino atvykę kariai. Mokiniai galėjo ne tik pasižiūrėti, bet ir savo rankose palaikyti kulkosvaidį, granatsvaidį, automatinį šautuvą, pistoletą. Mokiniai matavosi kario šalmą, kai kurie pabandė kario kuprinės svorį, maskuotę, pateikė įvairių klausimų. Tikime, kad Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimas prisidėjo prie gimnazijos mokinių pilietiškumo,  istorinės savimonės formavimosi, sustiprino meilę Tėvynei.

Dar keletas nuotraukų čia…

Leave a comment