LR Seimo Konstitucijos salėje vyko iškilmingas minėjimas

LR Seimo Konstitucijos salėje vyko iškilmingas minėjimas

Rugsėjo 14 dieną LR Seimo Konstitucijos salėje vyko iškilmingas minėjimas, skirtas valstybinės kalbos statuso 100-osioms metinėms paminėti, kuriame dalyvauti buvo pakviesta mūsų gimnazijos IV klasės mokinė Beatričė Budreckaitė ir jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolanta Laurinaitienė.

Beatričė – respublikinio Jaunųjų filologų konkurso III ir II laipsnio diplomų laimėtoja, ji domisi kalbos mokslu, pavasarį Šakiuose vykusioje 50-oje Kalbos dienoje skaitė pranešimą (skaityti čia) apie kitų kalbų įtaką jaunimo kalbai. Būtent Beatričę Valstybinė lietuvių kalbos komisija pasirinko minėjime atstovauti mokiniams ir sakyti sveikinimo kalbą iškilmių dalyviams.

Renginio metu nuskambėjo daug lietuvių kalbai skirtų prasmingų žodžių, buvo prisiminta mūsų gimtosios kalbos raida nuo seniausių laikų iki šių dienų, o Klaipėdos mokiniai parodė įspūdingą literatūrinę kompoziciją.

Malonaus dėmesio Beatričė sulaukė ir iš Seimo narės Irenos Haase, Šakių rajono savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio ir kalbos tvarkytojos Rimutės Grušienės. Įspūdžių tikrai užteks ilgam. O Beatričei linkime naujų idėjų ir sėkmės tyrinėjant mūsų kalbą.

Dar keletas nuotraukų čia…

Leave a comment