Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Rugsėjo 15d. gimnazijos mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Aušrelės Grigienės, kartu su Šakių „Žiburio“ gimnazijos ir kitų rajono mokyklų moksleiviais dalyvavo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos paminėjime ir pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“.

Moksleiviai ir jų mokytojai pėsčiomis  nuėjo kelią , kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės. Kelio pradžia- centrinis miesto parkas, kur iki žiaurių 1941m. įvykių būrėsi Šakių žydų bendruomenė,  pabaiga- žydų žudynių vieta Batiškėse, kur buvo sušaudyti Šakių miesto ir aplinkinių miestelių žydai. Čia ir vyko Holokausto aukų pagerbimo renginys. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti šios dienos paminėjimus mokyklų bendruomenėms inicijuoja jau dvidešimt metų. Šia iniciatyva siekiama, kad Lietuvos visuomenė žinotų apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę (iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyveno apie 215.000 – 220.000 žydų) ir suvoktų Holokausto mastą tiek Lietuvoje, tiek nacių okupuotoje Europoje Antrojo pasaulinio karo metu. Svarbu, kad mokiniai suvoktų, jog masinis žydų žudymas nėra vien Paneriai, Kauno IX fortas – masinių žudynių vietų Lietuvoje yra daug…

Leave a comment