Popietė „Duonos kelias“

Popietė „Duonos kelias“

Nuo seno lietuviai tikėjo, kad vasario 5-ąją, šv. Agotos dieną pašventinta duona saugos nuo gaisrų, žaibų ar ligų. Eidami grybauti ar uogauti, žmonės įsidėdavo gabalėlį pašventintos duonos, kad saugotų nuo gyvačių įkandimų. Šv. Agotos duona populiari ir šiandien. Ta proga vasario 7 dieną, bibliotekai bendradarbiaujant su vaikų dienos centru, buvo surengta popietė „Duonos kelias“ į kurią susirinko Griškabūdžio gimnazijos mokiniai. Popietės pradžioje peržiūrėjome video filmuką „Duonos kelias“. Buvo aptartas nepaprastas duonos gyvenimas nuo rugio iki mūsų stalo. Aptarėme prosenelių papročius, tradicijas. Kalbėjomės, kodėl duoną reikia branginti, gerbti, mylėti. Skaitėme A. Matučio, J. Degutytės eilėraščius. Vėliau praktine užduotimi dėliojome patarles, priežodžius apie duoną, o po to jas perskaitėme. Po popietės visi dalyviai buvo pakviesti ragauti įvairių skonių duonos, bei kitų su duona susijusių skanėstų. Ačiū organizatoriams už kvietimą ir prasmingai praleistą laiką!

Dar keletas nuotraukų čia…

Leave a comment